FLECTOR EP gél 60g

Kód: 0366
Tip
Značka: IBSA
€5,50 €4,58 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Liek Flector gél sa používa na lokálnu liečbu zápalu spôsobeného poranením šliach, väzív, svalov a kĺbov po vyvrtnutí, dislokáciipomliaždení a presilení svalovFlector gél je určený pre dospelých a mladistvých. Deti môžu liek používať len na odporučenie lekára.

Detailné informácie

Podrobný popis

Flector® EP gél je určený hlavne ľuďom, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu a cenovo dostupnú lokálnu liečbu bolesti alebo zápalu. Gél sa po rozotretí rýchlo vstrebáva, pacient cíti úľavu od bolesti takmer okamžite (do 15-30 minút), pričom gél nezanecháva mastné zvyšky, nelepí a nežmolkuje sa.

Charakteristika:
Liečivom je diklofenak, derivát kyseliny fenyloctovej, ktorý má vynikajúce antiflogistické, antireumatické a analgetické vlastnosti. Zloženie tohto nemastného, krémovitého gélu umožní ľahké prenikanie cez pokožku a dôsledkom jeho vodovo-alkoholickému základu má príjemne chladiaci a zmierňujúci účinok. Pokusy na zvieratách dokázali, že v prípade lokálnej aplikácie sa liečivo vstrebáva cez kožu do podkožného tkaniva a tak zmierňuje akutné a chronické zápalové reakcie.
V prípade traumatických a reumatických zápalov sa prejavia antiflogistické a analgetické vlastnosti Flector EP gélu v zmierňovaní bolestí, zapríčinených tlakom a pohybom, ako aj v zmiernení opuchlín.

Kontraindikácie:
Pri potvrdenej osobitnej precitlivenosti na diklofenac, pomocné látky v lieku, kyselinu acetylsalicylovú, alebo iné nesteroidové antiflogistiká a antireumatiká sa gel nesmie používať. 
Liek sa nesmie aplikovať v období ťarchavosti a dojčenia. Deti a chorí s prieduškovým astmatom a žihľavkou môžu liek používať iba na odporúčanie lekára.

Upozornenie:
Nesmie sa užívať na otvorené rany. Terapia nemá trvať dlhšie, ako 14 dní. Nesmie prísť do styku s očami a sliznicou. Používanie lieku v dobe ťarchavosti a dojčenia musí odporučiť lekár.

Varovanie:
Liek nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti, vyznačenom na obale. 

Uchovávanie:
Uchovávajte pri izbovej teplote - do 25°C a mimo dosahu detí.

Nežiaduce účinky: 
Flector EP gél je všeobecne dobre znášaný. U citlivých pacientov sa môže vyskytnúť svrbenie, pálenie kože, sčerveňanie kože, zriedkavo vyrážky a precitlivenosť na svetlo. Pri ošetrení väčších plôch Flector EP gélom sa nemôžu vylúčiť ani systémové vedľajšie účinky. V prípade citlivosti na kyselinu salicylovú a precitlivenosti na additívne látky, napriek lokálnej aplikácie sa nemôžu vedľajšie účinky úplne vylúčiť, napr. astma, angioedém, žihľavka. Náchylnosť k tomu majú najmä pacienti s astmou a žihľavkou. Ak by ste spozorovali iné nežiadúce účinky ako sú popísané, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

Dávkovanie a spôsob podania:
3-4-krát denne 2-4 g gélu (na špičku 1-2 prstov). Gél sa má ľahko vtierať, v prípade bolesti svalov vmasírovať na boľavé miesto. Flector EP gél sa môže používať aj ako sprievodná terapia spolu s inými nesteroidovými antireumatikami a antiflogistikami, ktoré obsahujú diklofenak.

Zloženie
100 g gélu obsahuje liečivo:
Diclofenacum epolaminum (epolamínová soľ diklofenaku) 1,292 g (zodpovedajúcich 1 g/100 g diclofenacum natricum (sodná soľ diklofenaku)).
Pomocné látky: Macrogolum 300 (makrogol 300), Macrogoli 400 monostearas (makrogol 400 monostearát), Cetylstearylis ethyl-2-hexanoas (cetylstearyletyl-2-hexanoát), Carbomerum 934 (karbomér 934), Trolaminum (trolamín), Alcohol isopropylicus (izopropylalkohol), Parfum Dalin PH (parfum Dalin PH), Aqua purificata (čistená voda).

Výrobca:
IBSA Institut Biochimique SA, Lugano, Švajčiarsko

Balenie:
60 gramov gélu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihlásiť sa k Newsletteru

Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

Grafický návrh vytvoril a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.