Lipozomálny vitamín C 30 kapsúl

Kód: 9784
Novinka
Značka: NaturMedic
€12,90 €10,75 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Lipozomálny vitamín C vo forme kapsúl. Patentovaná receptúra, ktorá zabezpečuje až 95% vstrebateľnosť organizmom, čím je až 20-krát účinnejší ako bežný vitamín C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín C ako jeden z nevyhnutných vitamínov pre náš život a výborným príodným antioxidantom. Lipozomálny vitamín C špičkovej kvality s vysokou biologickou vstrebateľnosťou. Patentovaná technológia, vďaka ktorej sa vitamín C dostáva priamo do buniek.

Niet pochýb o tom, že vitamín C je pre ľudské telo veľkým prínosom. Forma, v akej konzumujeme vitamín C je veľmi dôležitá, nakoľko výrazne ovplyvňuje množstvo, ktoré je naše telo schopné absorbovať a využiť – označujeme to ako „biologická dostupnosť“.

Vitamín C je jedným z vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre život. Jeho nedostatkom vznikajú ochorenia, ako krvácanie ďasien, vypadávanie zubov, depresie, nespavosť, padanie vlasov, chudokrvnosť. Vitamín C môžeme získavať z prírodných zdrojov, ku ktorým patria pomaranče, jahody, šípky, brokolica, paradajky, kapusta, čierne ríbezle. Nie každý však konzumuje také množstvo potravy, ktorá tento vitamín obsahuje v dostatočnej dávke pre telo. Vitamín C je prírodným antioxidantom a tiež podporuje obranyschopnosť organizmu pred infekčnými a vírusovými ochoreniami. Blahodárne pôsobí na oči, pomáha pri hojení rán, stimuluje tvorbu bielych krviniek. Pôsobí na kŕčové žily, chráni pred srdcovocievnymi ochoreniami a tiež pred rakovinou tráviaceho traktu. Hovorí sa, že vitamín C je aj výrazným činiteľom ovplyvňujúci dlhovekosť.

 • revolučný lipozomálny vitamín C
 • vstrebateľnosť viac ako 95%
 • 20-krát účinnejśí ako bežný vitamín C
 • priamy prenos do buniek
 • nedráždi žalúdok, nezaťažuje pečeň
 • vo forme želatínových vegánskych kapsúl
 • patentovaná technológia
 • bez pachuti a horkosti
 • bez akýchkoľvek aditív 
 

Nedostatok vitamínu C netreba podceniť, môže byť príčinou rôznych nepríjemných ťažkosti

Nedostatkom vitamínu C vzniká choroba zvaná skorbut, ktorá sa prejavuje krvácaním ďasien, vypadávaním zubov, mäknutím kostí alebo spomalenou tvorbou červených krviniek. Aj keď sa toto ochorenie dnes vyskytuje už len ojedinele, stále je dôležité mať prísun vitamínu C z potravy. Okrem toho, že podporuje tvorbu kolagénu a urýchľuje hojenie rán, posilňuje aj imunitný systém, čo je v tomto období, ktoré prichádza po studenej zime, pre zdravie veľmi dôležité.

Funkcie vitamínu C

 • významne podporuje činnosť imunitného systému v čase choroby
 • priaznivo vplýva na správnu činnosť nervovej sústavy
 • napomáha zníženiu vyčerpania a únavy
 • podporuje vstrebavanie železa
 • stimuluje tvorbu bielych krviniek
 • vývoj kostízubov a chrupaviek

Lipozomálna forma vitamínu C je omnoho efektívnejšia ako jeho tradičná forma

 

Konzumácia surovej zeleniny a ovocia s vysokým obsahom vitamínu C počas dňa zabezpečí síce dostatočný prísun vitamínu C, avšak v čase zvýšeného fyzického výkonu, v stresových situáciách alebo v období zníženej imunity, resp. choroby je potrebné zvýšiť hladinu vitamínu C v krvi doplnkovými zdrojmi. Najčastejšie je to formou klasického tablety alebo kapsulky s obsahom kyseliny askorbovej, ekvivalentnej formy vitamínu C, ktorý sa nachádza v potravinách. So zvyšujúci sa dávkami nad 200mg však absorpcia vitamínu C prudko klesá až o 50% [1] a všetok nadbytočný absorbovaný vitamín C je vylučovaný močom. Z tohto dôvodu môžeme povedať, že lipozomálna forma vitamínu C je novou možnosťou aplikácie vyššej dávky vitamínu C.

Lipozómy sú fosfolipidy obsahujúce mikroskopické guľôčky, ktoré vo svojom jadre nesú vitamín C. Ich absorpcia závisí iba od priamej fúzie lipozómov s bunkami tenkého čreva, ktorá vedie k priamemu uvoľňovaniu vitamínu C, ktorý nakoniec končí v krvnom obehu. Vitamín C je po celý čas prenosu vďaka lipozomálnej membráne chránený pred enzýmami a kyselinami v našom tráviacom trakte a vitamín C sa absorbuje priamo do krvného obehu, čím sa výrazne zvyšuje jeho biologická dostupnosť. Biologická dostupnosť jednoducho znamená, ako dobre sa vitamín C absorbuje do nášho tela. Užívanie lipozomálnej formy vitamínu C je z hľadiska absorpcie oveľa efektívnejšie a efektívnejšie ako tradičné spôsoby aplikácie vitamínu C.

Benefity lipozomálnej formy vitamínu C

 • je chránený pred degradáciou enzýmami a žalúdočnými kyselinami
 • umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie vitamínu C
 • vyššia hladina látky v plazme a lepší prestup látky dovnútra buniek
 • nezaťažuje tráviacu sústavu, je efektívna a funkčná

Biokompatibilita

Lipozómová forma vitamínu C je šetrnejšia k telu. Vitamín C je totiž zapuzdrený vo fosfolipidovom obale. Ten ho chráni pred poškodením v zažívacom trakte a súčasne chráni zažívací trakt aj ďalšie súvisiace orgány pred prekyslením. Veľkou výhodou lipozómu je tiež jeho biokompatibilita – zhodnosť fosfolipidového obalu s membránou buniek nášho tela.

Zloženie 1 kapsuly: 490mg vitamín C (kyselina askorbová), 210mg lipozomálna patentovaná zmes LipoCellTech, želatínové vegan kapsule
Obsah balenia: 30 kapsúl x 700mg
Dávkovanie: 1-2 kapsuly denne

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihlásiť sa k Newsletteru

Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

Grafický návrh vytvoril a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.