XYLOFFE sladidlo xylitol 400g

Kód: 5502
€5 €4,17 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Brezový cukor pri redukčných diétach

Detailné informácie

Podrobný popis

Brezový cukor, tiež nazývaný aj xylitol, je druh prírodného cukru získavaný z kôry a dužiny brezy. Aj keď sa chuť a vzhľad Xylitolu oproti klasickému bielemu cukru výrazne neodlišuje, xylitol je opak cukru. Prevláda množstvo názorov, že klasický či už biely alebo hnedý cukor je pre ľudský organizmus škodlivý. Xylitol má na rozdiel od klasického rafinovaného cukru viacero možnosti použia, a to hlavne u ľudí s problémami spracovania cukrov v tele - pričom sa zachová pocit sladkosti. Je vhodný na varenie, pečenie, sladenie nápojov, džemov a dezertov.

Pre koho je Xyloffe určený?

Aj keď je xylitol odporúčaný každému ako náhrada za rafinovaný cukor, jeho konzumácia sa odporúča najmä ľudom pri redukčných diétach, zástancom zdravého životného štýlu, tehotným ženám trpiacích tehotenskou cukrovkou a najmä diabetikom či už I. alebo II. typu. Xylitol má oproti klasickému cukru množstvo výhod, avšak jeho hlavnou výhodou je jeho glykemický index. Tým, že Xylitol má oproti klasickému rafinovanému cukru nízky glykemický index, pomáha udržať normálnu hladinu glukózy v tele. Xylitol je ideálne sladidlo pre diabetikov.

 

Čím je pomalšie štiepenie, tým je nižší index. Čím je index nižší, tým stabilnejšia zostáva hladina krvného cukru. Ak je glykemický index vyšší ako 70, považuje sa za vysoký. Ak je nižší ako 55, je nízky. Z glykemického indexu Xylitolu (7) jasne vyplýva, že hladina krvného cukru zostáva nízka a požiadavky tela na inzulín sa podstatne znižujú. Nízky glykemický index Xylitolu nielen pomáha udržať úroveň krvného cukru, ale pomáha aj pri prejedaní sa a nadváhe. Xylitol sa v tele absorbuje a metabolizuje pomaly a postupne, pričom zväčšuje pocit nasýtenosti  Pretože má o 40% menej kalórií ako cukor, Xylitol pomáha zmenšovať príjem kalórií a uľahčuje znižovanie váhy, čím je vhodný pri redukčných diétach.

Prečo je vhodné konzumovať Xyloffe:

  • je to originálny fínsky brezový cukor (žiadna Čína)
  • udržiava a stabilizuje nízku hladinu cukru v krvi
  • znižuje potrebu inzulínu v tele
  • pôsobí antibakteriálne, ako prirodzené antibiotikum
  • má detoxikačné a alkalizačné účinky
  • zamedzuje tvorbe zubného kazu
  • ústne baktérie nedokážu odbúrať brezový cukor, preto sa nevytvára kyselina
  • znižuje chuť do jedla, znižuje pocit hladu
  • podporuje tráviace procesy
  • má o 40% menej kalórií a 75% menej uhľohydrátov ako rafinovaný cukor

Zloženie: 100% prírodny brezový cukor
Krajina pôvodu: 
Fínsko
Obsah balenia: 400g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Prihlásiť sa k Newsletteru

Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

Grafický návrh vytvoril a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.