Biocom vodný filter RO 102 (s čerpadlom)

ZADARMOZADARMO
Biocom vodný filter RO 102 (s čerpadlom)
299 € 249,17 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.02.2024
Možnosti doručenia

Vynikajúci nástroj pre zabezpečenie čistej a zdravej vody v domácnosti alebo kancelárii. Tento filter využíva reverznú osmózu, aby účinne odstraňoval nečistoty a nežiaduce látky z pitnej vody, čím zabezpečuje, že voda je zdravá a chutná. Biocom RO-102 filter má vysoký výkon a môže čistiť až 190 litrov vody denne, čo z neho robí dokonalé riešenie aj pre väčšie domácnosti alebo kancelárie.

Okrem toho, táto technológia zlepšuje kvalitu vody, čím pomáha zlepšiť trávenie, podporuje imunitu a celkové zdravie. Biocom vodný filter RO-102 s čerpadlom je preto ideálnym nástrojom pre každého, kto sa zaujíma o zdravý životný štýl a chce mať prístup k čistej a zdravej vode.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Biocom vodný filter RO 102 (s čerpadlom)

Vodný filter typu RO 102 je vybavený prídavným čerpadlom vody na zvýšenie tlaku privádzanej vody.  Je použiteľný aj v tých domácnostiach, kde tlak vo vodovodnom potrubí nedosahuje normou stanovenú výšku. Využitím technológie reverznej osmózy Vám pripraví bezpečnú a čistú pitnú vodu. Bez použitia chemikálií alebo elektrickej energie Vám zabezpečí vodu prémiovej kvality. Použitím tohto filtra budete mať celý deň k dispozícii pitnú vodu vyváženej kvality, tým odpadne nákladné obstarávanie fľaškovanej stolovej vody.

Podpora náhradných dieľov a filtrov ja zabezpečená z našej strany. Ak budete potrebovat vymeniť filte, stačí nám napísať a doriešieme dodávku. Cena filtrov sa pohybuje medzi 4 až 10 eur, doporučené je meniť ich každých 6 mesiacov.

Základný popis zariadenia RO 102-A

V súlade s modernou RO (reverzná osmóza) technológiou, domáca čistička pitnej vody RO 102-A je určená pre rodiny k celoživotnému užívaniu. Tento systém sa dá umiestniť pod kuchynský drez. Spomedzi všetkých výrobkov je čistička vody RO najviac klasická. Systém RO nám vytvára kvalitnú pitnú vody bez využitia chemických látok a elektrickej energie. Táto voda je filtráciou zbavená 95% pevných čiastočiek, +99% organických látok, +99% baktérií, rovnako ako obsah chlóru vo vode zníži o 99%. Okrem toho zlepšuje chuť a kvalitu vody a odstraňuje nepríjemný zápach a usadeniny. RO 102-A odstraňuje nielen také škodlivé látky ako olovo, meď, bárium, chróm, ortuť, sodík, kadmium, fluoridy, nitrity, nitráty, selén, ale zabezpečuje zdravú, čistú vodu do Vašej domácnosti.

 

Často kladené otázky

Otázka: Ako pôsobí voda z čističky pitnej vody RO 102-A na miešané nápoje? 

Keďže reverzná osmóza odstraňuje neviditeľné znečistenie, napomáha ku zvýrazneniu prirodzenej chute nápojov. Pridaním menšieho množstva kávy alebo čaju je možné cítiť rovnakú plnú arómu. Pri koncentrovaných nápojoch, ako napríklad pri pomarančovej šťave sa aróma stáva charakteristickejšou. Pravdepodobne budete piť viac vody, pretože namiesto vody z vodovodu, ktorá má niekedy zlú chuť, veľa ľudí pije sódu, koncentrované nápoje alebo pivo. Okrem toho vďaka použitia RO 102-A sa vylúči usadzovanie vodného kameňa v kávomatoch a zariadenia nevyžadujú častú údržbu. Vo vnútri varných kanvíc sa nevytvára typický biely povlak. 

Otázka: Koľko vody je schopná vyprodukovať čistička pitnej vody RO 102-A? 

Za ideálnych podmienok TFC membrána je schopná vyprodukovať 80 galónov (asi 300 litrov) vody denne. Spotrebiteľ v priemere môže očakávať približne 250-350 litrov vody. Je to značný objem, čo sa týka spotreby v priemernej domácnosti 

Otázka: Náš organizmus nevyžaduje minerály, ktoré sa z vody odstránia?

Našu potrebu minerálnych látok si zabezpečujeme hlavne zo stravy. Iba malý podiel toho pochádza z vypitej vody. 

Otázka: Akú údržbu vyžaduje systém RO 102-A? 

Tri predfiltre je potrebné meniť každých 6 mesiacov. 5 mikrónový sedimentačný filter je prvý, druhý je filter s aktívnym uhlím a tretí je 1 mikrónový sedimentačný filter. K niektorým systémom patrí aj filter s extrudovaným uhlím. Ak sa tieto filtre nevymenia včas, chloridy môžu poškodiť membránu. 

Otázka: Akú chuť má voda zo systému RO 102-A? 

Chuť vody zo systému RO 102-A záleží od toho, koľko nečistôt pôvodne obsahovala. Odstráni sa 95% rozpustených minerálnych látok, teda prečistená voda môže mať chuť destilovanej (bez minerálov), fľaškovej (nízky obsah minerálov) alebo pramenitej vody (znížený obsah minerálov 

Špecifikácie

 • T Produkcia: 75 GDP (gallon/day) – asi 280 litrov/ 
 • 100% testované a sterilizované, pripravené na zmontovanie 
 •  Prevádzkový tlak: 3 – 6 bar 
 •  Objem NSF vodnej nádrže: 12 litrov 
 •  Polypropylénový domec s rovnou vrchnou časťou a dvojitým gumeným tesnením schválený FDA 
 •  Automatický uzatvárací ventil 
 •  Prietokový škrtiaci ventil 
 •  Nerezový spätný ventil 
 •  Estetická vodovodná batéria s dlhým závitom 
 •  Napájacia prípojka 
 •  Vypúšťací ventil 
 •  ¼” pripájacia hadica bielej farby 
 • Skompletizovaný systém 

Poznámky k činnosti filtrov s RO (reverznou osmózou) 

Základným fyzikálnym princípom fungovania systému RO je filtrovanie vody a súčasné preplachovanie filtrov od sedimentov, na čo sa používa veľké množstvo vody. Znamená to, že na výrobu 1 litra filtrovanej vody sa v niektorých prípadoch môže použiť až 3,5 litra, ktorá odteká - teda odplavuje sedimenty do odpadu.  

Medzinárodné, ako aj slovenské predpisy

Vzhľadom na to, že medzinárodné, ako aj slovenské predpisy (taktiež naše Všeobecné obchodné podmienky) hovoria, že od zmluvy nemôže spotrebiteľ odstúpiť ak kúpi tovar uzavretý v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený. Pozor, všetky filtre a membrány sú dodávané v ochrannom hygienickom obale a v prípade odstúpenia je možné ich vrátiť len v neporušenom pôvodnom hygienickom obale, v opačnom prípade z kúpnej ceny bude odpočítaná cena všetkých filtrov a membrán, ktoré majú porušený hygienický obal! 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vďaka našim odborníkom v oblasti zdravia a výživy máte prístup k širokému spektru produktov, ako sú doplnky stravy, bylinné prípravky a ďalšie. Všetky naše produkty sú certifikované a prešli prísnymi kontrolami kvality, takže si môžete byť istí, že získate to najlepšie pre svoje zdravie.