Fytomineral 100 ml

Kód: 212013
€25,40 €21,17 bez DPH
2 dní
Môžeme doručiť do:
29.10.2021

Fytomineral je koncentrovaný koloidný roztok minerálov obohatený o bioinformácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Koncentrovaný koloidný roztok minerálov obohatený o bioinformácie.

Fytomineral posilňuje celý organizmus, spojivové tkanivá, krv, CNS, imunitu aj hormonálny systém.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Energetické pôsobenie Fytomineralu podla pôsobenia TČM


Fytomineral ovplyvňuje predovšetkým energetickú dráhu troch žiaričov (troch ohnísk), sleziny, pankreasu, žalúdka, pečene, žlčníka, močového mechúra a dráhu ústrednú, spojivovú, dráhu počatia a riadiacu dráhu.

Minerálne látky tvoria približne 4% z celkovej telesnej hmotnosti človeka. Hoci minerály, stopové prvky a vitamíny nie sú nositeľmi energie, sú absolútne nevyhnutnou zložkou našej stravy. Slúžia na výstavbu tkanív v tele, regulovanie pochodov látkovej premeny, a zúčastňujú sa aj na procese prenosu nervových vzruchov. Minerálne látky hrajú dôležitú úlohu aj pri spomaľovaní artériosklerotických zmien v cievach a majú vplyv na hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Keďže si ich naše telo nedokáže vytvoriť samo, sme odkázaní na ich príjem prostredníctvom potravy a vody. Napriek tomu, že väčšina minerálov sa v dostatočnom množstve vyskytuje vo vhodných potravinách, pri konzumovaní bežnej, „modernej“ stravy plnej tukov, cukrov a soli sa vyskytuje nedostatočný príjem určitých minerálnych látok.

Na druhej strane, pri užívaní niektorých farmaceutických prípravkov môže nastať predávkovanie alebo nerovnováha prijímaných minerálnych látok. Pri užívaní Fytomineralu sa tento problém eliminuje, pretože minerálne látky sú v koloidnom stave netoxické, a preto nemôže nastať predávkovanie ani nerovnováha. Telo si krátkodobo dokáže udržať rovnováhu minerálnych látok samo. Nedostatok, nadbytok či nesprávny pomer minerálnych látok môžu viesť k zdravotným problémom. Ak je príjem minerálov dlhodobo nízky, organizmus čerpá zo zásob uložených vo svaloch, pečeni a kostiach.

 

Fytomineral obsahuje silne koncentrovaný koloidný roztok 64 prvkov Mendelejevovej periodickej sústavy v prírodnej forme. Minerály v koloidnej forme sa získavajú originálnym procesom, z pozostatkov dažďového pralesa, ktorý rástol na Zemi pred 100 miliónmi rokov.


Zloženie Fytomieralu

 

Vlastnosti minerálov v koloidnej forme
Minerály v koloidnom roztoku sa považujú za najdokonalejšiu formu minerálov pre svoju využiteľnosť až na 98% a nulovú toxicitu. Pomáhajú telu udržať perfektnú bioelektrickú rovnováhu, ktorá je základom dobrého zdravia a dlhého života. Zvyšujú schopnosť využitia vitamínov a ostatných látok potrebných pre výživu človeka. Minerály v koloidnej forme pomáhajú regulovať hormonálnu činnosť endokrinného systému tela a hrajú dôležitú úlohu pri syntéze DNA. Sú základnou časťou každého enzýmu alebo s nimi vzájomne pôsobia, takže použitie Fytomineralu pomáha produkovať v tele enzýmy, ktoré sa tvoria iba za prítomnosti stopových minerálnych látok. Zaujímavou a dôležitou vlastnosťou minerálov je ich vytěsňovacia (nahradzovacia) funkcia. Napríklad nikel, báryum, hliník a ďalšie prvky Mendelejevovej sústavy v koloidnej forme dokážu z tela vytesniť iontovú, a teda toxickú (odpadovú) formu toho istého prvku. Znamená to, že koloidný roztok minerálov pôsobí v ľudskom organizme detoxikačne.

Účinky minerálov v koloidnej forme

 • vyvolávajú a udržiavajú elektrickú rovnováhu v ľudskom tele
 • sú potrebné pre správny priebeh väčšiny biochemických pochodov
 • enzýmy sa môžu v tele tvoriť iba za prítomnosti minerálnych látok, ktoré sú v koloidnej forme
 • telo nemôže prijímať vitamín E bez určitej koloidnej formy zinku
 • zvyšujú schopnosť využitia vitamínov potrebných pre výživu človeka
 • hrajú významnú úlohu pri syntéze DNA, ktorá je základom obnovovania a rozmnožovania štruktúr buniek
 • regulujú metabolizmus ľudských buniek a sú nevyhnutné na udržanie zdravia
 • regulujú hormonálnu činnosť endokrinného systému tela
 • detoxikujú organizmus a zabraňujú predčasnému starnutiu
 • urýchľujú regeneráciu pankreasu a podporujú tvorbu inzulínu

Použitie Fytomineralu

 • vírusové infekcie a znížená imunita
 • nedostatok životnej energie, stres a únava
 • ekzémy, vyrážky, svrbenie kože
 • regenerácia a oživenie celého tela, kostí, zubov, vlasov a nechtov
 • cukrovka, aktivovanie hormonálneho systému
 • zlepšenie funkcie mozgu, poruchy centrálneho nervového systému
 • osteoporóza
 • zlá tvorba krvi
 • výživa svalov a odstránenie svalových kŕčov
 • doplnenie potrieb minerálov v rámci rekonvalescencie po ťažkých chorobách
 • detoxikácia organizmu a regenerácie buniek
 • zvýšenie schopnosti využiť vitamíny z potravy

Ďalšie využitie Fytomineralu

 • Minerálna voda – na prípravu minerálnej vody s prírodnou formou minerálov stačí 15 kvapiek do 1/2 litra kvalitnej vody.
 • Iontový nápoj – po fyzickej záťaži či tréningu si do pohára vody primiešajte 15 kvapiek. Zlepší sa regenerácia, rast svalov a využitie vitamínov.
 • Regenerácia vlasov – do 1/2 litra vody nakvapkajte 15 kvapiek Fytomineralu a touto minerálnou vodou si po umytí prevlhčite vlasy a vlasovú pokožku.
 • Regenerácia nechtov – po každom odlakovaní alebo pri lámavosti a zlej kvalite nechtov aplikujte koncentrovaný koloidný roztok minerálov na každý necht. Oživíte ich vzhľad a štruktúru.
 • Regenerácia pleti – pridaním 15 kvapiek do 1/2 litra vody získate minerálnu vodu na unavenú pleť. Zvonka tak môžete pôsobiť aj na rôzne druhy vyrážok a ekzémov, ak neznesiete na koži nič iné než čistú vodu. 3x denne potrite postihnuté miesta. Vodu si pripravujte vždy čerstvú. Fytomineral môžete pridávať aj do rôznych krémov a masiek.
 • Výživa rastlín – do 1 litra vody dajte 4 kvapky koncentrátu.

Dávkovanie
Deti 3–12 rokov: 1x denne 2 ml (2 ml = 15 kvapiek)
Deti od 12 rokov a dospelí: 
1x denne 4 ml (4 ml = 30 kvapiek)
Vo všetkých prípadoch nasleduje po troch týždňoch užívania 1 týždeň prestávka. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Roztok pred použitím pretrepte.

Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.
 
Upozornenie: Nie je určené pre deti do 3 rokov. Vhodné pre diabetikov. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Prípadný sediment nie je prekážkou.
Spôsob skladovania: Uschovávajte v suchu pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí!

Leták k prípravku Fytomineral si môžete vo formáte PDF stiahnuť  TU.

Projektová dokumentácia  (súbor vo formáte doc)

Balenie: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihlásiť sa k Newsletteru

Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

Grafický návrh vytvoril a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.