HUMAC® Nativ Vegetariánske kapsule 60 ks

Novinka
Značka: HUMAC
26,30 € 21,92 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.07.2024
Možnosti doručenia

Výživový doplnok HUMAC® Nativ je vyrobený na báze aktivovaných prírodných humínových látok s vysokým množstvom humínových kyselín, získaných z Leonarditu a spracovaných špeciálnou technológiou, tzv. aktiváciou. Organicko-minerálny výživový doplnok na báze aktivovaných prírodných humínových látok

Detailné informácie

Podrobný popis

+ Humínové látky pomáhajú znižovať resorpciu nežiadúcich látok (toxínov a ťažkých kovov), ktoré sa naviazaním na molekuly humínových kyselín stávajú pre organizmus nedostupné a odchádzajú spolu s nestrávenou potravou

+ Humínové látky sú prírodným zdrojom mikro, marko, stopových prvkov a aminokyselín potrebných k nastoleniu rovnováhy v tele a podpore správneho fungovania celého imunitného systému

Humínové kyseliny sú prírodné organické látky, ktoré vznikajú činnosťou mikroorganizmov a rozkladom rastlinnej hmoty, v procese zvanom humifikácia. Chemicky je humínová kyselina zmesou kyselín, ktoré sa viažu s nabitými iónmi, čo z nich robí dobré antioxidanty a lapače voľných radikálov. Náboje na týchto molekulách tiež umožňujú kyseline presúvať minerály po tele. Táto zlúčenina je ideálna na detoxikáciu keďže v tráviacom trakte viaže nežiadúce látky (ťažké kovy, radikály ale aj väčšie organické molekuly a toxíny), ktoré sa majú z tela odstrániť.  

Humínové kyseliny obsahujú viac ako 70 stopových prvkov a prírodných aminokyselín viazaných vo svojej štruktúre chelátovými väzbami. Vďaka chelátovým väzbám sú tieto prvky ľahko dostupné pre organizmus a naše telo vie jednoducho vstrebať práve tie, ktoré potrebuje.

 Účinky prírodných humínových kyselín na organizmus

  • Absorpcia toxínov - humínové kyseliny majú vysokú afinitu na ťažké kovy a výraznú absorpčnú schopnosť aj pre iné toxické látky.
  • Antikarcinogénne účinky - humínové kyseliny viažu na seba PCB a dioxíny, niektoré pesticídy, rôzne plesňové toxíny a rôzne ďalšie karcinogény a mutagénny.
  • Antivírusové a protizápalové vlastnosti - humínové kyseliny výrazne podporia imunitný systém tým, že zabraňujú degradácii imunitných buniek.
  • Antioxidačná aktivita - humínové kyseliny sú schopné neutralizovať voľné radikály a najúčinnejšie práve najtoxickejší hydroxylový radikál.
  • Vplyv na nedostatok železa - humínové kyseliny zvyšujú resorpciu železa tým, že potláčajú vznik prozápalového cytokínu IL-6, ktorý indukuje syntézu hepcidínu.
  • Makro, mikro a stopové prvky - humínové kyseliny obsahujú všetky prírodné aminokyseliny a biogénne prvky vo väzbách na cheláty, ktoré sú tak organizmom ľahšie prijímané.

 Účinná látka: aktivované prírodné humínové kyseliny

Zloženie/kapsula (745 mg):
Humínové látky (71,86% humínové kyseliny, 28,14% humín), kapsula hydroxypropylmetylcelulóza

Vhodné aj pre vegetariánov a vegánov.

 

Písomná informácia pre používateľa

Ďalšie informácie o zložení

Odporúčaná denná dávka:

2 kapsule

Humínové látky:

1280 mg

z toho humínové kyseliny

917,18 mg

železo v prírodnej forme

2,62 mg (*RVH 18,7 %)

a humín

360,20 mg

4 kapsule

Humínové látky:

2560 mg

z toho humínové kyseliny

1834,37 mg

železo v prírodnej forme

5,24 mg (*RVH 37,4 %)

a humín

720,40 mg

*Referenčná výživová hodnota pre dospelých

Poznámka: Jedná sa o  priemerné hodnoty – humínové látky v produkte sú čisto prírodného pôvodu. V jednotlivých šaržiach sa môže obsah týchto látok mierne líšiť.
Balenie: 60 ks
Odporúčané dávkovanie: 2 až 4 kapsuly denne, zapiť dostatočným množstvom vody. Odporúčaná dávka pre deti:  2 kapsule denne.          Pri dávkovaní 4 kapsuly denne Vám toto balenie vystačí na 15 dní.
Odporúčanie: Ak sa liek používa v kombinácii s farmaceutickými prípravkami, dodržujte 3-hodinový odstup.
Upozornenia: Nepresahujte odporúčanú dennú dávku! Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy! Neodporúča sa pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 3 rokov veku. Uskladňujte mimo dosahu malých detí.
Kontraindikácie: Nie sú známe.
Skladovanie: Skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste pri teplote od +6 °C do +25 °C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.
Výrobca: HUMAC s.r.o., Werferova 1, 040 11 Košice, Slovensko
Krajina pôvodu:Slovensko
Hmotnosť: 44,7 g

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
LC Avatar autora | 4.02.2024
Výborný pomocník pri najrôznejších tráviacich problémoch. Používam dlhodobo pre seba aj pre zvieratá..

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Humac predstavuje revolučný prístup k doplnkom stravy, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporili váš organizmus vo viacerých oblastiach. S rôznymi formuláciami, vrátane natívnych kapsúl s graviolou, macou a komplexnými riešeniami s vitamínmi C, Se a Zn, ponúka Humac produkty na každodennú podporu zdravia, vitality a prirodzenej detoxikácie.

Každý produkt značky Humac je založený na huminových látkach, ktoré sú známe svojou schopnosťou viazať a eliminovať nežiaduce látky z tela, vrátane toxinov a ťažkých kovov. Táto jedinečná vlastnosť z Humac robí ideálneho spoločníka pre každého, kto hľadá prirodzenú cestu k detoxikácii a zlepšeniu celkového zdravia.