Naša Kaša - Raňajková ACTIV kaša 350 g

3,50 € –5 %
Naša Kaša - Raňajková ACTIV kaša 350 g
3,50 € –5 % 3,30 € 2,75 € bez DPH
Objednané
Možnosti doručenia

Bezgluténová raňajková cereálna bezlepková  kaša Vám dodajú energiu. Nutrične najhodnotnejšia kaša bez pridaných cukrov, konzervantov a stabilizátorov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jednoduchosť v stravovaní a návrat k prírode môže byť strategickým liekom. Stále mnoho ľudí – aj neceliatikov sa prikláňa k myšlienke úplne odstrániť lepok zo stravy. Prvé lastovičky v podobe návratu zabudnutých obilnín sú pohánka, amarant a pšeno. Keď k nim pridáme ďalšie plody prírody, ako slnečnicové, tekvicové a chia semienka, sušené jablká, ananás a tiež mandle, vznikne veľmi hodnotná forma raňajok, ktorá splní predstavy o výdatnom, zdravom a energetickom jedle.

Obsahuje všetky potrebné látky na to, aby ste Váš deň začali naplno! 


ZLEPŠUJE trávenie

Pohlaďte Vaše tráviace ústrojenstvo hneď ráno. Všetko čo kaša obsahuje, Vám pomôže napraviť a podporiť trávenie.

energia BEZ ZÁŤAŽE

Dokáže zasýtiť bez pocitu plnosti a ťažkosti. Rýchly nástup energie do nového dňa

NEPREKYSĽUJÚCA

Látky obsiahnuté v kaši nespôsobujú pálenie záhy. Telo dostávajú do rovnováhy, čím sa zmenšuje riziko chorôb z prekyslenia organizmu.

 

Raňajková kaša obsahuje:

  • Pohánka
  • Pšeno
  • Chia
  • Slnečnicové semienka
  • Tekvicové semienka
  • Sušený ananás
  • Sušené jablká
  • Mandle

 

Pohánka - zdravá pochúťka pohanov

Pohánka sa neradí medzi obilniny. Jej olúpané semená sa síce štruktúrou i chemickými vlastnosťami podobajú na cereálie, no pohánka je rastlinou z čeľade stavikrvovitých a príbuzná je napríklad s rebarborou či šťavelom. Kedysi sa o nej hovorilo ako o obilí chudobných, zataľ čo dnes ju môžeme smelo zaradiť ku potravinovým klenotom. Je prirodzene bezlepková, čím sa stáva neoceniteľnou súčasťou stravy celiatikov a je vhodná aj pre úplne malé deti. Obsahuje vzácny flavonoid rutín, ktorý chráni vitamín C pred oxidáciou a zvyšuje jeho efektivitu. Zvyšuje pružnosť krvných ciev a pomáha regulovať zrážanlivosť krvi. Pomáha taktiež regulovať cholesterol v krvi, je ľahko stráviteľná, pri trávení zásadotvorná a obsahuje veľa vlákniny. Kanadskí výskumníci získali nové dôkazy o priaznivom pôsobení pohánky na diabetes, pričom preukázateľne znižuje glukózu v krvi o 12-19%.

  

Pšeno - malá čistička organizmu

Pšeno je –stručne povedané -vylúpané proso, získava sa teda odstránením pliev zo zŕn prosa. Výsledkom sú drobné žlté zrniečka. Je taktiež bezlepková obilnina. Pšeno síce zaraďujeme medzi obilniny, ale úplne výnimočné postavenie medzi nimi má tým, že je to spolu s amarantom zásaditá obilnina. Ak ste sa teda pod vplyvom čohokoľvek rozhodli napríklad naštartovať svoje chudnutie „odkyslením“ organizmu, pšeno by na vašom jedálnom lístku chýbať nemalo. Svojou nutričnou hodnotou sa vyrovnáva ovseným vločkám. 100 gramov pšena obsahuje 4 gramy vlákniny, 12 gramov bielkovín, 7 gramov „dobrých“ tukov a 68 gramov sacharidov. Z minerálnych látok, ktoré obsahuje je to predovšetkým železo, ale aj fosfor, horčík a draslík, z vitamínov predovšetkým tie zo skupiny B.

 

CHIA? Vaša energia

Potrebujete si doplniť telo energiou? Alebo zvýšiť koncentráciu? Prípadne zhodiť zopár kíl a nemať pritom pocit hladu? Chia semiačka sú na to ako stvorené. Chia pomáha udržiavať energiu počas celého dňa. Poskytuje tiež živiny a ponúka viacero zdravotných benefitov, ako je napr. budovanie tenkých svalových vlákien, podporovanie zdravia kardiovaskulárneho systému a stabilizáciu hladiny cukru v krvi. Zoznam týchto výhod pokračuje ešte ďalej. Neobsahuje syntetické pesticídy, herbicídy a iné „ídy“.. Chia spomaľuje vplyv cukrov na tráviaci systém, ak sa konzumuje súčasne s cukrami. Chia gél vytvára fyzickú bariéru medzi sacharidmi a tráviacimi enzýmami, ktoré ich rozkladajú, čo spomaľuje premenu sacharidov na jednoduché cukry. Čo znamená, že energia z potravy sa uvoľňuje postupne a vedie k lepšiemu využitiu energie. To je jednoznačne veľkým prínosom aj pre diabetikov. Môžeme kombinovať Chia sa sladkou chuťou, ako je napríklad ovocná šťava a mať vyváženú hladinu cukrov v tele. Pôvodní Američania žijúci na území dnešného Mexika a na juhozápade dnešných Spojených štátov, jedli tieto semienka už stáročia pred prvým príchodom Európanov na ich kontinent. Chia bola pestovaná už starými Aztékmi, kultúrou Mayov a ostatnými pôvodnými obyvateľmi Ameriky. Vo väčšine týchto kultúr bola Chia výnimočným jedlom a bola označovaná ako posvätná. Konzumovali ju pre získanie väčšej energie bežci, bojovníci alebo atléti. Je zaujímavé, že Chia bola znovu objavená až po 500 rokoch.. A my máme teraz šancu opäť využívať jej unikátne zloženie a silu. Je v podstate ideálnou potravinou pre každého, samozrejme ako doplnok stravovania. Je ľahko použiteľná. A je výbornou čerstvou surovinou pre rôzne mixované nápoje alebo pečené jedlá, ktoré môžu byť pripravované na stovky spôsobov. Chia vytvára v kombinácii s tekutinou špecifický výživný gél alebo tzv. energizujúci super šejk, ktorý je jedlom sám o sebe!

 

Slnečnicové semienka

Slnečnicové semienka obsahujúvitamín E, ktorý sa stará o produkciu červených krviniek, podporuje krvný obeh a znižuje riziko výskytu srdcovo-cievnych ochorení. Slnečnicové semienka sú zásobárňou vitamínov skupiny B (hlavne B1 a B5), ktoré sú zodpovedné za správnu funkciu nervovej sústavy. Nedostatok vitamínu B1 spôsobuje zápalové reakcie organizmu na kĺboch či svaloch, pričom nízka hladina vitamínu B5 zapríčiňuje bolesti hlavy, nevoľnosť či poruchy spánku. Okrem vitamínov obsahujú obsahujú vysoký podiel vápnika, ale aj ostatné minerálne látky ako mangán, horčík, selén, meď, fosfor či železo. V semienkach slnečnice sú aj esenciálne mastné kyseliny, bielkoviny, kyselina linolová a celý rad antioxidantov. Účinky: • podpora budovania svalovej hmoty; • protizápalové a protirakovinové pôsobenie. • pozitívny vplyv na pokožku, vlasy a nechty; • zníženie rizika výskytu kardiovaskulárnych ochorení (zníženie hladiny cholesterolu v krvi či krvného tlaku); • upokojenie nervov (odbúravanie stresu a depresií);

 

Tekvicové semienka

Semienka tekvice majú tmavozelenú farbu, sú ploché a asi 1 cm veľké. Takéto semienka sa bežne objavujú predovšetkým v predajniach zdravej výživy, ale aj inde. V tejto dobe sú už zbavené tvrdšieho svetlého obalu, v ktorom sú uprostred tekvice uložené. Pod tenkou zelenou šupkou je svetlá dužina. Semienka majú špecifickú, orieškovo sladkastú chuť. zinok, ktorý semienka obsahujú je veľmi účinný aj pri prevencii proti chrípke. Semienka sú ďalej bohaté na horčík, mangán, meď a železo. Priaznivý je aj obsah vitamínov skupiny B (okrem B12), vrátane B17, ktorý má protinádorový efekt. Charakteristickou látkou pre čeľaď cucurbitaceae je tiež Cucurbitin. Táto aminokyselina má silné protiparazitické účinky a môže paralyzovať črevné cudzopasníky (pásomnice, škrkavky). V tekvicových semenách nájdeme tiež veľmi hodnotné tuky, esenciálne mastné kyseliny skupín omega 3 aj Omega 6, celú škálu aminokyselín a asi štvrtinu obsahu tvoria proteíny. Semená sú jedným z najbohatších zdrojov aminokyseliny tryptofanu, ktorej zastúpenie vo výžive väčšiny ľudí je dosť nízke, pretože táto aminokyselina je obzvlášť citlivá na tepelné spracovanie. Má pritom priamy vplyv na hladinu serotonínu, stimuluje jeho vyplavovanie v mozgu, čím môže priaznivo ovplyvniť náladu alebo depresiu. Skrátka, tekvicové semienka sú veľmi hodnotnou lahôdkou z rastlinnej ríše a nadmieru prínosnou zložkou nášho jedálnička.

 

Sušený ananás

V sladkom tropickom ovocí s nízkou energetickou hodnotou – 175 kJ/100 g – nájdete množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré majú pozitívny vplyv na vaše zdravie. Z vitamínov sa v dužine hojne vyskytuje provitamín A, vitamíny skupiny B, najmä tiamín, riboflavín a kyselina listová, vitamín C a biotín, čiže vitamín H. Biotín je známy svojím priaznivým vplyvom na pokožku, vlasy a nechty. Za najcennejšiu látku sa považuje bromelaín – enzým, ktorý zlepšuje trávenie bielkovín, rozpúšťa krvné zrazeniny a má aj protizápalové účinky, ktoré sa využívajú pri liečbe artritídy a pri infekciách močových ciest.

 

Sušené jablká

Svojím obsahom prospešných látok majú ozdravujúci účinok na organizmus. Sú spracované šetrným spôsobom, takže sú v nich zachované vitamíny a minerálie (najmä vitamín C a draslík). Sušením sa obsah živín koncentruje, čím sa dosiahne z hľadiska výživy ich najvyššia možná kvalita. Sušené jablká napomáhajú k prevencii mnohých civilizačných ochorení, znižujú hladinu cholesterolu a glukózy v krvi, odvádzajú škodliviny z tela, podporujú odolnosť proti chorobám. Obsah pektínov optimalizuje trávenie, prečisťuje organizmus.

 

Mandle - na živiny najbohatšie orechy

Mandle sú prírodným zdrojom výživy a vhodnou náhradou za sladkosti a ťažké jedlá (sú tiež vhodné na konzumovanie medzi jedlami alebo v rámci hlavného jedla). Uspokojujú hlad a predstavujú dennú dávku vitamínu E, sú bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Zdravotný stav má so sexualitou často mnoho spoločného. Ak nie ste na tom zdravotne dobre, určite sa to odzrkadlí aj na vašom sexuálnom živote. Mnohé sa však dá ovplyvniť stravovacími návykmi. Ak si chcete zlepšiť imunitu, preventívne pôsobiť proti bežným jesenným a zimným ochoreniam a pritom zároveň zlepšiť aj svoje libido, pridajte si do svojho jedálnička mandle. A nezabudnite ich dopriať aj svojmu partnerovi, nezostanete bez odmeny. V mandliach sa totiž nachádza veľké množstvo aminokyseliny, ktorá sa nazýva arginín. Táto aminokyselina podporuje krvný obeh a napomáha uvoľniť krvné cievy. Na mandle však nedajú vedci dopustiť a tvrdia, že prírodné mandle a dostatok pohybu sú pre zdravú funkciu pohlavných orgánov to naj. O tom, že pohyb je azda najlepším stimulantom všetkých procesov, vrátane ľudskej sexuality, už pochýb nie je. Odborníci tvrdia, že nielen ženy, ale i muži by sa mali zamerať na precvičovanie svalov spodnej časti brucha, svalov panvového dna a na celkové odstránenie tuku z brušnej oblasti, vrátane zníženia cholesterolu v krvi. Okrem pohybu nám v tom výdatne pomôžu aj spomínané mandle.

 

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g výrobku:
Energetická hodnota: 947,2/226,4 kJ/kcal
Sacharidy: 54 g
Bielkoviny: 15,20 g
Tuky: 12 g - z toho
nasýtené mastné kyseliny 1,1 g,
mononenasýtené mastné kyseliny 4,6 g,
polynenasýtené mastné kyseliny 6,3 g
Sodík: 0,0142 g

Zloženie: pohánka, pšeno, sušený ananás, sušené jablká, slnečnicové semienka, tekvicové semienka, chia semienka, mandle. Obsah sušeného ovocia min. 10 %. Neobsahuje pridané cukry, ani konzervanty.
Návod na prípravu: potrebné množstvo zmesi cca 70 g zalejte cca 150 ml horúcej vody / mlieka a nechajte odstáť aspoň 3 minúty. Kašu je možné dochutiť jogurtom, kakaom ovocím a pod.
Vhodné pre deti od 3 rokov.
Alergény: môže obsahovať min. zvyšky orechov, sezamu, arašidov, sóje.
Obsah lepku menej ako 20 mg/1 kg.
Minimálna trvanlivosť: vyznačená na obale.
Skladujte na suchom mieste chráňte pred slnečným žiarením.
Krajina pôvodu: Slovensko
Výrobca: Avanturín s.r.o, Baška 258, Košice
Obsah: 350 g

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 17.02.2024
Chutná kaša
4
Avatar autora | 16.02.2024
Chutná, len niektoré časti sú veľmi tvrdé, nezmäknú ani keď kaša postojí
5
MM Avatar autora | 26.07.2020
chutí výborne

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: