Organický kremík Si+ 500 ml

20 € 16,67 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
20.06.2024
Možnosti doručenia

Koloidný organický roztok s vysokým obsahom kremíka 1500 mg/liter. Kremík je jeden z najdôležitejších stopových prvkov v ľudskom organizme. Pri nedostatku tohto stopového prvku v organizme môže dôjsť k spomaleniu rastu a vývoja kostí, osteoporóze, vypadávaniu vlasov, lámavosti nechtov a starnutiu pokožky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Organický kremík Si+ je výživový doplnok vo forme koloidného roztoku ľahko prijateľný organizmom.

  • V ľudskom organizme sa nachádza cca 7 gramov kremíka.
  • V staršom veku v dôsledku prirodzeného starnutia toto množstvo nadmerne klesá a jeho úbytok môže predstavovať až 80%.

Organický kremík vo forme koloidného roztoku je ľahko vstrebateľný organizmom a na rozdiel od kremíka v tabletkovej forme predstavuje jeho vstrebanie až vyše 70% z prijatého množstva.

 

Zdravotné prínosy kremíka

 

Prevencia deformít kostí: zistilo sa, že kremík zohráva významnú úlohu, pretože v kombinácii s vápnikom pomáha pri raste a udržiavaní kĺbov a kostí. Indukuje flexibilitu v kostiach zvýšením množstva kolagénu, čo je bielkovinová (proteínová) zložka kostí. Tiež zvyšuje rýchlosť hojenia kostných zlomenín a vykĺbení kostí.

Prevencia alopécie: alopécia, alebo rednutie vlasov, je spôsobené príjmom stravy, ktorá je upravovaná (rafinovaná) a teda neobsahuje živiny, konkrétne kremík. Zdravotné prínosy kremíka sú v podpore rastu pevných a zdravých vlasov. Tiež zlepšuje lesk a žiaru vlasov.

Zachovanie vzhľadu pleti: kremík chráni pokožku pred ochabovaním, obnovuje prirodzený jas pokožky. Rovnako pomáha rozjasniť oči. Tiež funguje ako prevencia niektorých závažných kožných problémov.

Pomoc v liečebnom procese: kremík zohráva kľúčovú úlohu v ochrane proti mnohým chorobám, ako napríklad tuberkulóza a ďalšie, ktoré súvisia so sliznicami. Tiež pomáha pri urýchlení hojenia zlomenín.

Bráni toxicite hliníka: bolo zistené, že u pacientov trpiacich na Alzheimerovu chorobu sa v mozgu nachádzajú väčšie množstvá hliníka. Odborníci objavili, že kremík vďaka schopnosti naviazať sa na hliník, bráni jeho vstrebávaniu v gastrointestinálnom trakte a dokáže zmierniť príznaky a symptómy toxicity hliníka.

Obnova slizníc: zdravotné prínosy kremíka zahŕňajú obnovu slizníc dýchacích ciest, ak telo trpí na dehydratáciu.

Zabránenie štiepeniu nechtov: kremík zohráva významnú úlohu pri udržiavaní zdravých nechtov. Pomáha pri zlepšovaní kvality nechtov a pri ochrane pred rôznymi infekciami nechtov, takže prsty ostanú atraktívne a pevné.

Pomoc pri posilnení kostí: kremík je potrebný pri uchovávaní zdravia kostí a kostry. Zvyšuje schopnosť ukladať rôzne prvky a minerály ako je vápnik, do kostného tkaniva.

Prevencia aterosklerózy: tvorba pevného plaku (nánosov) v tepnách spôsobuje aterosklerózu. To vedie k obštrukcii toku krvi, pretože jazvy a zoxidovaný cholesterol bránia v krvnom obehu. Nedávne výskumy na králikoch preukázali, že výživové doplnky s obsahom kremíka znižujú tvorbu povlaku, takže následne znižujú riziko rôznych kardiovaskulárnych chorôb, vrátane infarktu a mozgovej mŕtvice.

 
Zloženie: 
cholínom stabilizovaná kyselina ortokremičitá, kyselina citronová, sorban draselný a voda

Obsah kremíka: 1500mg/l
pH: 4,6-5,0/l

Dávkovanie: 15-30 ml denne

Obsah balenia: 500 ml

Upozornenie! 
Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy! Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Skladujte na suchom mieste pri teplote 5°C až 25°C! Po prvom otvorení skladujte v chladničke! Po prvom otvorení spotrebovať do 30 dní! Uchovávajte mimo dosahu detí!


Výživový doplnok registrovaný ÚVZ SR č. OHVBPK/6541/2008/Trs.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
RG Avatar autora 9.11.2019 23:32
Zdravim prečo je v tom organickom kremiku sorbsn draselný ???:))
Odpovedať

Úspešná optimalizácia organizmu, pri ktorej dôjde k nabitiu fyzickou aj mentálnou energie je možná len pomocou zmeny životosprávy, pretože jedlo je to, čo nás ovplyvňuje.

Pri výrobe vychádzame z princípu vytvoriť originálne, chutné a zároveň aj zdravé produkty vhodné na každý deň.