Vitamarin 90 kapsúl

Kód: 212031
16,90 € 14,08 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
2.10.2023
Možnosti doručenia

Energy Vitamarin je bioinformačný prípravok s rybím olejom z morskej ryby Engraulis japonicus, ktorý podporuje srdcovo-cievny systém a metabolizmus tukov. Obsahuje vyvážený pomer účinných látok, ktoré prispievajú k normálnej činnosti srdca a obehového systému. Vitamarin tiež podporuje mozgové funkcie a napomáha udržaniu normálnej hladiny cholesterolu počas tehotenstva. Jeho použitie môže byť prospešné aj pre vývoj plodu počas tehotenstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Má priaznivý vplyv na srdcovo-cievny systém a metabolizmus tukov. Podporuje mozgové funkcie.
Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Účinky Vitamarinu 
Kardiovaskulárny systém: Vitamarin obsahuje omega-3 nenasýtené (esenciálne) mastné kyseliny, z ktorých sa v tele tvoria tkanivové hormóny, tzv. prostaglandíny. Zabraňujú vzniku krvných zrazenín a znižujú viskozitu krvi. Zároveň pôsobia vazodilatačne (rozširujú cievy), čo má vplyv na lepšie prekrvovanie všetkých orgánov v tele a správnu činnosť srdca a mozgu. Omega-3 mastné kyseliny upravujú metabolizmus tukov a priaznivo pôsobia na hladinu cholesterolu v krvi. Vďaka všetkým týmto účinkom znižuje Vitamarin riziko infarktu, mŕtvice, srdcovej arytmie, artériosklerózy, náhlej smrti v dôsledku zástavy srdca a vysoký krvný tlak.

CNS, vývoj plodu: 
Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny hrajú zásadnú úlohu pri stavbe mozgu a majú vplyv na mentálne pochody, ktoré v ňom prebiehajú. Užívanie rybieho oleja preukázateľ ne pôsobí na zlepšenie nálady (vďaka podporeniu produkcie serotonínu), osvedčuje sa pri stavoch úzkosti a depresie a poruchách správania. Rybí olej dodáva aj materiál na stavbu a správne fungovanie mozgu pri vývoji plodu v tehotenstve, podporuje bezproblémový rozvoj duševných schopností dieťaťa, chráni matku pred popôrodnou depresiou a priaznivo pôsobí na udržanie tehotenstva. Výskumy, ktoré prebiehali vo Fínsku, preukázali prínos užívania omega-3 mastných kyselín počas tehotenstva a dojčenia. Súčasne sa obmedzil genetický prenos alergií (tzv. atopické záťaže) z matky na dieťa. Išlo o peľ ové a kožné alergie.

Metabolizmus, imunita, psychika: Vitamarin pomáha pri odstraňovaní leptínovej a inzulínovej rezistencie a pri regulovaní hladiny cukru a tuku v krvi. V prípade autoimunitných chorôb znižuje produkciu zápalových látok. Zvyšuje pocit stability, zlepšuje duševné schopnosti, čím výrazne prispieva k celkovej spokojnosti človeka.

 

Energetické pôsobenie Vitamarinu podľa princípov TČM                                                                                                       
Vitamarin ovplyvňuje a harmonizuje predovšetkým energetické dráhy pečene, sleziny, hrubého čreva a močového mechúra.

 
Použitie Vitamarinu

 • prevencia a doplnok liečby kardiovaskulárnych chorôb (infarkt, mozgová príhoda, arytmia, artérioskleróza, vysoký krvný tlak)
 • zápalové a autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, dna, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, astma a lupienka) 
 • oslabenie imunitného systému 
 • poruchy metabolizmu tukov, zvýšená hladina cholesterolu a triglyceridov v krvi  
 • oslabená pamäť, nesústredenosť, poruchy mozgových funkcií 
 • stavy depresie a úzkosti, schizofrénia, bipolárna porucha, hraničná porucha osobnosti, ADHD, Parkinsonova choroba a senilita 
 • posilnenie správnej činnosti sietnice oka 
 • priaznivý vplyv na kvalitu kostí, zubov, nechtov a vlasov 
 • prevencia a doplnok liečby rakoviny prsníka, hrubého čreva, prostaty a pľúc 
 • príprava tela na plánované tehotenstvo 
 • riziko predčasného pôrodu, podpora zdravého vývoja plodu 
 • diabetes 
 • podpora prekrvovania, ochrana a zlepšenie pleti  
 • menštruačné kŕče, predmenštruačný syndróm 
 • neprospievanie a bolesti kĺbov u detí, rastové bolesti u adolescentov 

Ďalšie pozitívne účinky Vitamarinu

 • infarkt, mozgová príhoda 
 • artérioskleróza, vysoký tlak 
 • obezita, poruchy metabolizmu tukov
 • chronické zápalové ochorenia 
 • psychické ťažkosti, poruchy nálady 
 • vývoj plodu v tehotenstve 

Zloženie Vitamarinu

Rybí olej z morskej ryby Engraulis japonicus, dôležitý prírodný zdroj omega-3 nenasýtených mastných kyselín, jódu a vitamínov A a D:

Esenciálne mastné kyseliny hrajú významnú úlohu u množstva životne dôležitých pochodov v ľudskom tele. Podieľ ajú sa najmä na regulovaní krvného tlaku a zrážanlivosti krvi, ovplyvňujú obranyschopnosť a metabolizmus tukov. Majú protizápalové účinky a priaznivý vplyv na činnosť nervovej sústavy. 

Jód je prvok dôležitý pre správnu činnosť štítnej žľ azy a vývoj CNS. 

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika a fosforu v čreve a je nevyhnutný pre stavbu a mineralizáciu kostí a zubov. Hrá úlohu aj v imunitnej a protinádorovej obrane. 

Vitamín A posilňuje obranyschopnosť organizmu, je potrebný na správny rast a vývoj kostí. Ovplyvňuje kvalitu kože, vlasov a všetkých slizníc, pôsobí priaznivo na zrak. Má preukázateľ né protirakovinové účinky.

Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov. 
 

Odporúčané dávkovanie

1 kapsula 1–3x denne po jedle. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
Po troch týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka. Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

Upozornenie: 
Výrobok nie je určený pre deti a osoby precitlivené na morské produkty. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.

Spôsob skladovania: 
Ukladajte mimo dosahu detí! Výrobok skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25 °C, chráňte pred mrazom.

Balenie: 90 kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: