Poznáte blahodárne účinky oregana?

Ak ste doposiaľ poznali oregano len ako korenie, ktoré používate v kuchyni, náš článok vás možno prekvapí. Pretože oregano má množstvo pozitívnych vlastností, ktoré pozitívne vplývajú na ľudský organizmus.

 

Najčastejšie sa pri rôznych ťažkostiach používa oreganový olej, často sa označuje aj ako prírodné antibiotikum. Obsahuje totiž látku karvakrol, ktorá pôsobí antisepticky a antibakteriálne. Tieto vlastnosti sú skvelým predpokladom pre to, aby si oreganový olej v ľudskom tele poradil s rôznymi kvasinkovými infekciami. Tie vznikajú po premnožení kvasiniek, s ktorými si oslabený imunitný systém nedokáže poradiť. 

 

 

Kvasinkovú nákazu si môžete všimnúť na svojom tele na základe týchto indikátorov:

 • vaše nechty nemajú prirodzenú farbu a sú oslabené
 • svrbí vás pokožka, lúpe sa, prípadne si na tele nachádzate pľuzgieriky
 • nadúva vás a mávate po jedle kŕče
 • svrbí vás konečník, prípadne trpíte hnačkami
 • u žien je častým problémom vaginálny zápal, ktorý sa prejavuje výtokom a svrbením

 

Kvasinky Candida albicans stoja za viacerými zdravotnými problémami. Zároveň sú aj prirodzenou súčasťou črevnej flóry a klasické antibiotiká pri ochoreniach ničia všetky mikroorganizmy vo flóre. Oproti tomu má oreganový olej veľké pozitívum - účinne bojuje s premnoženými kvasinkami a škodlivými baktériami v gastrointestinálnom trakte. 

 

Oreganový olej je silný antioxidant s protizápalovými účinkami. Dokáže pomôcť pri nadúvaní a nadmernej plynatosti, rovnako je vhodný pri liečení vaginálnej mykózy alebo pri kvasinkách v ústnej dutine.

 

 

Pozitívny vplyv oreganového oleja:

 • eliminácia kvasinkového premnoženia a s tým spojenými problémami, predovšetkým plesňového charakteru v organizme aj na jeho povrchu
 • prírodné antibiotikum, ktoré posilňuje aj imunitu organizmu
 • zabezpečuje prirodzené fungovanie tráviaceho systému bez nadúvania, plynatosti či žlčníkových problémoch 
 • zabezpečuje prirodzené fungovanie vylučovanie traktu bez problémov s vyprázdňovaním - či už zápchami alebo hnačkami
 • pozitívne vplýva na kožné problémy ako akné, herpesy, bradavice, opary - a to nielen pri ich eliminácii a liečení, ale aj pri predchádzaní nových problémov
 • urýchľuje hojenie rán

 

Okrem všetkých týchto vlastností má oreganový olej aj antiparazitárne účinky. V organizme pôsobí proti parazitom ako pásomnice či okrúhlice, dokonca bojuje aj so všami, ktoré žijú na povrchu ľudského tela. Preto je oreganový olej často súčasťou repelentov a prostriedkov proti všiam a blchám.


Prijímanie oreganového oleja je preto vhodné pre všetkých, ktorých trápia kvasinky rôzneho charakteru. Zároveň je však vhodným doplnkom stravy aj pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť prípadným ťažkostiam s tráviacim traktom alebo si chcú zvýšiť odolnosť organizmu pred kvasinkami a parazitmi. Oreganový olej nájdete v kvapkách Candimis, ktoré obsahujú 80 % karvakrolu. Vďaka tejto látke sa vysporiadate so svojimi kvasinkovými problémami jednoducho a rýchlo.