Finclub fin Kalcitabs 90 tabliet

Kód: 5435
Akcia
Značka: Finclub
46 € 38,33 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
5.12.2023
Možnosti doručenia

Výživový doplnok fin Kalcitabs obsahuje látku Aquamin™ (rastlinný zdroj vápnika aj ďalších prvkov), vitamín K2 (z japonského fermentovaného sójového syra natto) a vitamín D3 (získaný z lišajníka). Neobsahuje živočíšne zložky, je výborný pre vegetariánov i vegánov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aquamin™ pochádza z čistých vôd írskeho a islandského pobrežia. Získava sa z červenej riasy Lithothamnion calcareum, ktorá v priebehu svojho rastu absorbuje z mora základné minerály. Je držiteľom niekoľkých certifikátov, jeho účinok bol klinicky overený štúdiami a výsledky publikované.

Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov, prispieva k činnosti svalov, je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov, nevyhnutný pre normálny rast a vývin kostí u detí. Vitamín K prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, k udržaniu dobrého stavu kostí.

Parametre

Obsah účinných látok: V 1 tablete je: vápnik 200 mg, vitamín K2 100 µg, vitamín D3 25 µg

Balenie: 90 tabliet

Dávkovanie: 1 tableta denne, ráno, po jedle, zapiť

 

 Fyziologické účinky

  •  Tablety fin Kalcitabs obsahujú dobre vstrebatelný menachinon VitaMK7®, tj. vitamín K2, vitamín D3 rastlinného pôvodu z lišajníka a prírodný uhličitan vápenatý AquaminTM z Lithothamnion calcaereum. Prípravok neobsahuje žiadne zložky živočišného pôvodu, preto je vhodný aj pre vegánov.
  • Vitamín K je dôležitým regulátorom zrážanlivosti krvi. Vitamín K získáváme zo zeleniny a v dôsledku pôsobenia črevných bakterií. Vitamín K v rastlinách je vitamín K1 alebo fylochinon. Črevné baktérie produkujú vitamín K2, tj. menachinon. Prírodný VitaMK7® menachinon se vyrába fermentaciou a pri jeho výrobe se nepoužívajú žiadné chemické látky.
  • Regulácia zrážanlivosti krvi nie je jedinou funkciou vitamínu K: vitamín K2 nutrične zabraňuje odvápňovániu ciev. Zužovanie ciev, čiže kalcifikácia, kiu kterému dochádza v súvislosti s kardiovaskulárnymi chorobami, nie je spôsobené iba cholesterolom, ale tiež hromadením vápníka v stenách ciev. Vitamín K2 zabraňuje hromadeniu vápníka v stenách ciev a pomáhá vápniku viazať sa na kosti, čím kosti posilňuje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: