GAL Cholínová soľ kvapky

9,40 € 7,83 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
18.06.2024
Možnosti doručenia

Dôležitá pre uspokojivý chod nášho mozgu, nervového systému, pečene, obličiek a dokonca aj pre správne fungovanie všetkých našich buniek. 

Cholín je pre budúce matky ešte dôležitejší a potrebujú omnoho väčšie množstvá. Je dôležité prijímať najmenej 930 mg cholínu denne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumácia správneho množstva cholínu je dôležitá pre uspokojivý chod nášho mozgu, nervového systému, pečene, obličiek a dokonca aj pre správne fungovanie všetkých našich buniek

Bohužiaľ, väčšina ľudí trpí závažným nedostatkom cholínu a takmer vôbec nie sú ľudia, ktorých príjem cholínu by bol dostatočný.

Medzi priame následky nízkeho príjmu cholínu patrí metabolický syndróm, zlá pamäť, poruchy nervovej trubice, dysfunkcia nervového systému (zvýšená citlivosť na stres), inzulínová rezistencia a tuková pečeň a cirhóza pečene.

Zloženie:

Tento produkt sa nazýva cholín. vo forme cholínovej soli (cholínchlorid), ktorá je dobre využívanou a stabilnou formou a nevyžaduje použitie iného nosiča ako vody. 

Odporúčané dávkovanie: 

6-28 kvapiek denne v jednej alebo viacerých dávkach. 

Nekonzumujte koncentrované, vždy vmiešajte do tekutiny alebo do jedla. Vďaka svojej slanej chuti nekazí chuť polievky v malom množstve, dá sa s ňou aj upiecť a uvariť. 

Počas tehotenstva a laktácie sa odporúča 12 - 28 kvapiek, ak naša strava nie je bohatá na cholín. 

 

Vlastnosti produktu:

 • 100% recyklovateľný obal
 • Bez GMO (Geneticky modifikované organizmy)
 • Bez alergénov
 • Bez cukru
 • Bez lepku
 • Bez mliečne a bez laktózy
 • Bez sójových alergénov
 • Bez vajec
 • FSC certifikovaný papier (CO31340)
 • Neobsahuje oxid siričitý
 • Obaly z uhlíkovo neutrálnej výroby

Konzumujete dostatok cholínu?

Významné množstvo prírodných potravín sa nachádza iba vo vaječnom žĺtku, pečeni a mozgu. Mnohí z nich jedia vajcia a pečeň. Jeden kúsok vaječného žĺtka obsahuje 120 - 150 mg cholínu, zatiaľ čo 10 dkg pečene je cca. 400 mg. Silné tepelné ošetrenie ho bolí, ale varenie / parenie toho veľa neurobí.

Každý by mal konzumovať minimálne 5 - 600 mg cholínu denne (existuje oficiálne odporúčanie medzi 425 - 550 mg). Kto zje v priemere minimálne 4 - 5 žĺtkov denne? Alebo len 3-4 denne, ale potom pečeň aspoň dvakrát týždenne? Dúfam, že veľa. Avšak tí, ktorí to nemusia kompenzovať!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť GAL sa špecializuje na vývoj a výrobu produktov, ktoré kombinujú technológie a prírodné zdroje, aby poskytli optimálne výsledky. Produkty sú vyrobené z prvotriednych surovín a sú testované na vysoké štandardy kvality, aby zákazníci dostali len to najlepšie.

Spojenie prírodných zdrojov a moderných technológií je kľúčom k zdravému a aktívnemu životu a že ich produkty pomôžu ľuďom dosiahnuť ich ciele a žiť naplnený život plný energie a vitality.